minus-squarePostProcess@lemmy.worldtoAsklemmy@lemmy.ml•Have any of you ever actually done the cost comparison calculations for cooking vs buying pre-made, including cost of energy?linkfedilinkEnglisharrow-up40arrow-down1·3 days agoYou also have to factor in the cost of your time. If it takes longer with one or the other that needs consideration too. linkfedilink
You also have to factor in the cost of your time. If it takes longer with one or the other that needs consideration too.